W ubiegłym tygodniu karolewskie przedszkolaki wyruszyły z wizytą do kętrzyńskiego kina. Nadzwyczaj przejęte pożegnały rodziców i zasiadły w autokarze szkolnym udostępnionym nam przez Pana Wójta, aby po krótkiej przejażdżce (skądinąd atrakcja sama w sobie) dotrzeć pod gmach kina. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu wyprawa do tego magicznego miejsca. Siedząc w wygodnych fotelach, w okularach 3D oraz z zapasem smakołyków i obowiązkowego popcornu, nasze maluchy przeniosły się w świat baśni. I to baśni niezwykłej. Przygody dzielnego rodzeństwa przedszkolaki śledziły z zapartym tchem. A kiedy na ekranie pojawiała się tytułowa Królowa Śniegu, można było odnieść wrażenie,że mimo łagodnej zimy za naszymi oknami, mróz niemalże szczypał w policzki. Emocje, z którymi zmierzyły się podczas seansu nasze maluchy, pozostawiły te małe policzki czerwonymi, aż do powrotu w nasze przedszkolne progi...