Dnia 27 października uczniowie klasy IIa ze SP w Biedaszkach uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Wiesławem Piechotą, autorem bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci. Spotkanie odbyło się w Publicznej Bibliotece dla Dzieci w kętrzyńskim zamku.
Pisarz, na stałe mieszkający w Elblągu, zaprezentował młodym czytelnikom efekty swojej pracy - wiersze i opowiadania dla dzieci. Twórczość pana Wiesława Piechoty spotkała się z żywym przyjęciem z ich strony. Dzieci miały okazję wysłuchać wierszy, które kończą się pouczającym morałem wprowadzającym najmłodszych w świat wartości. Każdą prezentację poprzedzał ciekawy komentarz nawiązujący do tematyki wiersza lub opowiadania.

Po prezentacji utworów przyszedł czas na rozmowę z autorem. Dzieci były ciekawe dlaczego pan Wiesław zaczął pisać bajki i skąd bierze pomysły. Na wszystkie pytania uzyskały wyczerpującą odpowiedź, rozbawionego czasami ich dociekliwością pisarza. Uczniowie podczas spotkania przekazali prace plastyczne wykonane do poznanych wcześniej wierszy pana Wiesława Piechoty. Na koniec dzieci mogły zdobyć autograf, oraz kupić książkę z autorską dedykacją. Uczniowie z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.


Za wspaniale spędzony czas serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania, a Wójtowi Gminy Kętrzyn Panu Pawłowi Bobrowskiemu za udostępnienie szkolnego autobusu.