Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Biedaszkach przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu WLC. Miło mi poinformować, że w tym roku szkolnym mieliśmy uczestników z trzech klas: II a, II b i III. Do konkursu przystąpili:

 

 

 

 

 

Zuzanna Chruścińska - II a
Oliwia Soliwoda - II a
Amelia Grabowska - II b
Kamil Balcerzak - II b
Maciej Paszkowski - II b
Paweł Wysocki - II b
Alicja Boczulak - III
Martyna Wysocka - III
Kornelia Zapałowska - III

 

Przez 5 miesięcy uczestnicy konkursu zdobywali zaliczenia/sprawności poprzez czytanie proponowanych przez Organizatorów książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Testy zawierały pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne, związane tematycznie z daną książką. Wszyscy uzyskali 10 zaliczeń/sprawności i mogli wziąć udział w szkolnym teście eliminacyjnym do półfinałów. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki przeszli do wojewódzkiego półfinału. Są to:

 

Oliwia Soliwoda - klasa IIa
Paweł Wysocki - klasa IIb
Martyna Wysocka - klasa III

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów zwycięzcom I etapu.