15 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbyło się szkolenie uczniów z klas IV-VI z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Prowadziło je trzech Społecznych Instruktorów Młodzieżowych.
Podczas spotkania dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności, zakrztuszenia, podtopienia, ataku padaczki, zatrzymania akcji serca, porażenia prądem, złamania, oparzenia oraz wypadku komunikacyjnego z udziałem rowerzysty. W praktyce nauczyły się poprawnego wzywania fachowej pomocy do poszkodowanego, zabezpieczania miejsc wypadków, układania chorego w pozycji bezpiecznej, bandażowania ran, a także resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy uczestnik z zaangażowaniem próbował swoich sił włączając się do akcji ratowniczych.

Po dobrze spełnionym obowiązku przyszedł wreszcie czas na pierwsze w tym roku pieczenie kiełbasek w ognisku, a także na wspólną zabawę przy muzyce z płyt. Nauka przez zabawę lepiej wchodzi do głowy, na dłużej zostaje w pamięci i przynosi wymierne efekty. Mamy nadzieję, że już wkrótce członkowie SK PCK będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanych w Kętrzynie. Trzymamy kciuki.