24 marca 2017 r. w Olsztynie odbył się finał okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W kategorii szkół podstawowych rywalizowali przedstawiciele 11 powiatów z województwa warmińsko-mazurskiego. Nasz powiat, już po raz drugi, reprezentowała uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Biedaszkach – Wiktoria Świerkowska.
Olimpiada miała za zadanie praktyczne sprawdzenie wiedzy z zakresu ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się i zapobiegania chorobom XXI wieku. Pytania obejmowały również zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii i historii organizacji. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem, dlatego nie obyło się bez dodatkowej dogrywki, a o wygranej decydowały pojedyncze punkty.


Ostatecznie Wiktoria zdobyła siódme miejsce, co jest niewątpliwym sukcesem naszej reprezentantki.