Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizacja uczniów do podjęcia działań mających na celu niesienie pomocy futrzakom przebywającym w schronisku. Zebraliśmy prawie 250 kg karmy suchej, mokrej i innych smakołyków dla kotów i psów. Najbardziej w akcję zaangażowały się dzieci z zerówki, które przyniosły 68 kg karmy, a rekordzistką indywidualną została Lena Sielska z oddziału przedszkolnego „Misie”, która dostarczyła 35kg. Zauważyliśmy, że dzieci kochają zwierzęta i nie jest im obojętny ich los.


Spakowaną karmę zawieźliśmy 15 listopada do Schroniska dla Zwierząt w Pudwągach,. Dzieci z oddziałów przedszkolnych były bardzo szczęśliwe, że mogły zobaczyć zwierzęta
w schronisku, przekazać karmę i zaśpiewać piosenkę o jamniczku pracownikom schroniska.


Dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji. Podziękowania kieruję również do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego za sprawne przeprowadzenie zbiórki karmy.