Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Biedaszkach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach „Szlachetnej Paczki” docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych oraz do osób starszych i samotnych.
W tym roku Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze na nową odzież dla starszej, samotnej pani z Kętrzyna. Nauczyciele, rodzice i uczniowie przynosili artykuły spożywcze, środki czystości dla rodziny wybranej przez szkolnego koordynatora p. Barbarę Szulich. Artykuły przyniesione przez uczniów oraz te zakupione przez nauczycieli zostały spakowane, opisane i przekazane 9 grudnia do punktu zbiorczego w Kętrzynie .


Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie „Szlachetnej Paczki”: za bezinteresowność, wysiłek i życzliwość, które towarzyszyły przygotowywaniu prezentów. Uczennicom klasy V i pracownikom szkoły, a w szczególności p. Lucynie Gabryszak i p. Kseni Góźdź, dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu akcji, pakowaniu prezentów oraz za przewiezienie ich do magazynu w Kętrzynie.
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły - swoim zaangażowaniem pokazaliście, że jesteście pełni wrażliwości. Mam nadzieję, że ta postawa jest dla Was źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Nie ma większego szczęścia nad to, że możemy dawać coś innym ludziom.

Wspólnym wysiłkiem zebraliśmy 10 paczek z prezentami i zaspokoiliśmy wszystkie zgłoszone potrzeby wybranej rodziny.