W piękny, słoneczny czwartek 4 października klasa I i III ze SP w Biedaszkach wybrała się na wycieczkę do lasu w Świętej Lipce. Spacer ciekawie przygotowaną ścieżką edukacyjną pozwolił na wnikliwą obserwację. Dzieci mogły zobaczyć jak jest zbudowany las, jakie rosną w nim rośliny, jakie żyją zwierzęta i ptaki oraz jak leśnicy dbają o zachowanie równowagi ekologicznej. Uczniowie zajrzeli też do szkółki leśnej, gdzie akurat pracownicy przygotowywali młode drzewka do wysadzenia. My również dostaliśmy sadzonkę dębu, który po powrocie do szkoły posadziliśmy przy placu zabaw, świętując w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wycieczkę zakończyliśmy wspaniałą zabawą na naturalnym torze przeszkód, który biegnie wzdłuż szkółki leśnej . Zachęcamy wszystkich do odwiedzania szkółki. My wybieramy się tu zimą.