Dnia 24 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej w obecności pani dyrektor, nauczycieli, uczniów i rodziców. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i zaśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem pani Lilli Duczek zaprezentowali program artystyczny. Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni klasy pierwszej w imieniu uczniów zwróciła się do pani dyrektor o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

"Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Słowa otuchy popłynęły z ust uczniów klasy trzeciej, którzy razem ze swoją wychowawczynią panią Ewą Stępkowską przygotowali upominki. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie" przyjęcie swoim pociechom. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. pasowanie