15. października w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Biedaszkach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice oraz emerytowani pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn, pani Anna Abramowicz.
Gości przywitała pani dyrektor, a następnie głos zabrała pani inspektor. Mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy II oraz VIa pod kierunkiem pani Kseni Góźdź i pani Lilli Duczek. Dzieci piosenkami i wierszami wyraziły swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę okazywaną przez wszystkich pracowników szkoły.

Następnie głos zabrała przewodnicząca SU Kornelia Zapałowska, która w imieniu wszystkich uczniów, złożyła życzenia pracownikom oświaty. Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Łazarczyk. Na ręce pani dyrektor złożono kwiaty oraz kosze pełne smakołyków. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Elżbieta Pskowska wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły pracownikom, którzy wyróżnili się swoją pracą.