W tym roku cała Polska świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Również w naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia, pt.: „Pytasz: co to Polska?”.
Akademia została przygotowana przez uczniów całej klasy piątej, których wspomagały koleżanki i koledzy z klas II, VI i VII. Wszyscy w skupieniu wysłuchali patriotycznych pieśni i wierszy zaprezentowanych przez występujących.
Święto Niepodległości Polski należy do najważniejszych świąt państwowych. Kraj nasz, po 123 latach niewoli, znów jest wolny. Każdy jego obywatel jest wolnym człowiekiem, ma swoje prawa, może rozwijać się i pracować dla wspólnego dobra, którym jest nasza Ojczyzna.

Należy jednak pamiętać, że wolność nie jest nam dana na zawsze. Trzeba o nią dbać i pielęgnować na każdym kroku. Jak? To już każdy z nas powinien wiedzieć sam...
Nad przebiegiem całości akademii pieczę sprawowali – p. Bożena Kołodziej, p. Lilla Duczek i p. Marek Bazyluk.