Taki początek roku szkolnego marzy się każdemu uczniowi, a zdarza – niektórym.

 

Dnia 23 września 2014 roku wczesnym rankiem uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Kruszewcu wraz z zaprzyjaźnioną klasa V ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.

 

Niby tak blisko, ale jakże fantastycznie!

 

 

 

 

 

     Pierwszym punktem i zarazem pierwszą lekcją w tym dniu było obejrzenie zapierającej dech w piersiach i momentami wywołującej zawrót głowy projekcji w Olsztyńskim Planetarium. Nowy seans zatytułowany „Dobór naturalny” w sposób bardzo obrazowy przybliżył uczniom teorię ewolucji Karola Darwina. Następnie każda z klas uczestniczyła w odrębnej lekcji przyrody przeprowadzonej przez świetnie przygotowanych pracowników Muzeum Przyrody. Z zainteresowaniem i ciekawością nieobca dziecku wszyscy uważnie słuchali ciekawostek przekazywanych przez prowadzących. Zwłaszcza, że niektóre z nich były na miarę wiedzy olimpijczyka w tej dziedzinie. Po wartościowych lekcjach nastąpił czas na posiłek w znanej sieciowej restauracji oraz powrót do Kruszewca.

Wyjazd na długo zostanie w pamięci uczestników a zadowoleni z zachowania wzorowej postawy uczniów nauczyciele już planują kolejny.