7 listopada 2014 roku w hali sportowej MOSiR przy Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Sprawnościowy ”Ćwicz i licz”. Turniej miał na celu popularyzację wiedzy matematycznej, promocję aktywnego spędzania czasu wolnego, integrację uczniów szkół miejskich i gminnych oraz wyrabianie umiejętności swobodnego, kulturalnego zachowania się i zdrowej rywalizacji.

Konkurencje łączące sprawność sportową i umiejętności matematyczne były nową formą konkurencji, która wywoływała niesamowite emocje. Uczniowie wszystkich szkół bawili się świetnie, dopingując swoich reprezentantów we wszystkich konkurencjach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu zajęli drugie miejsce w zmaganiach, zaraz po Szkole Podstawowej Nr 5 z Kętrzyna.

 

 

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kętrzynie. Miłym faktem jest to, że mimo nielicznej grupy kibicującej SP w Kruszewcu zdobyła dodatkowe punkty za doping. Naprawdę uczniowie dali z siebie wszystko i całym sercem wspierali koleżanki i kolegów biorących udział w konkurencjach. Zawodników matematycznie przygotowała pani Kamila Welens-Perekitko a nad dopingiem czuwała pani Marta Lender.

Najważniejsza jest radość i dobra zabawa, a trzymanie się zawsze razem daje moc!!!