W pierwszym tygodniu przerwy zimowej w Szkole Podstawowej w Kruszewcu jak zwykle nie zabrakło atrakcji. Postarali się o nie Dyrektor szkoły Olga Halina Wanago wraz z nauczycielami. Codziennie organizowane były różnorodne zajęcia, w których każde dziecko mogło sobie wybrać dowolną formę rozwijającą jego zainteresowania. Były to między innymi zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe, teatralne, krawieckie, animacyjne, socjoterapeutyczne i karaoke. Dzieci wykonywały plakaty, szyły sakiewki, piekły gofry, brały udział w eliminacjach do przedstawienia, dbały o formę fizyczną, śpiewały ulubione piosenki. Ku zdziwieniu wszystkich wielką radość sprawiła możliwość „powrotu do przeszłości” – czyli zabawa dzieci w oddziałach przedszkolnych. Ogromną radość sprawił uczestnikom zimowego wypoczynku wyjazd na basen „Tropikana” do Mikołajek. Atrakcje w postaci saun, zjeżdżalni i rwącej rzeki cieszyły się dużym powodzeniem.

 

 

Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się zajęcia na świeżym powietrzu, do czego niewątpliwie przyczyniła się idealna pogoda. Każdego dnia dzieci miały możliwość korzystania z uroków zimy: zjeżdżania na sankach, wyścigach, lepienia bałwanów, fortec czy zabawy w śnieżki. Wiele radości sprawiło również dzieciom ognisko, na którym każdy mógł upiec kiełbaskę.

 

Kolejną niespodzianką był spacer do kina „Gwiazda” na film pt.”Paddington”, który bardzo się dzieciom podobał.

Warsztaty profilaktyczne dostarczyły dzieciom sporej dawki informacji na temat wpływu środków uzależniających, jakim jest alkohol, na życie człowieka. Efektem tej pracy są świetne plakaty, z jakże wymownym przesłaniem do dorosłych, wykonane przez dzieci, które ozdobiły szkolną gazetkę. Każdego dnia wszystkim dzieciom serwowane były śniadania i obiady.

Cieszy również fakt, że to połączenie wypoczynku z zabawą, nauką i profilaktyką zorganizowane na terenie szkoły z każdym dniem przyciągało coraz większą liczbę dzieci. Dziękujemy koordynatorowi Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe i wójtowi Gminy Kętrzyn za udostępnienie autokaru.