W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Wyprawa poprawa”. Wielkie sprzątanie na Mazurach tradycyjnie, od lat koordynuje Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Finał sprzątania odbył się w piątek, 18. września. Tego dnia – przy pięknej słonecznej pogodzie – uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami, wychowawcami i Panią dyrektor –Olgą Wanago ruszyli posprzątać las w Gierłoży. Natomiast uczniowie klas 0-III, posprzątali teren przyszkolny, ulice i pobocza Kruszewca, Karolewa i Kętrzyna .Podczas akcji zebrano niewiele śmieci pozostawionych przez turystów i mieszkańców.

Odpady zbierane były do worków, które następnie wrzucano do szkolnego śmietnika, a worki śmieci z lasu zostały zabrane przez pracowników Nadleśnictwa .Tegoroczne sprzątanie podsumowaliśmy w Gierłoży nad jeziorem Mój, podczas pełnego atrakcji Ogniska Ekologicznego, zorganizowanego przez leśniczego Pana Tomasza Bąka. Po ciężkim dniu pracy wszyscy uczestnicy akcji mogli posilić się kiełbaską z ogniska.