Pod znakiem wyjątkowej zabawy upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Kruszewcu Dzień Wiosny. W tym to dniu Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Anny Pawluczuk i Ireny Jarosik przygotował Szkolny X Facktor. Swoje talenty zaprezentowali soliści oraz zespoły. W jury zasiedli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy oceniali zmagania wykonawców. Publiczność gromkimi brawami nagradzała wszystkich uczestników, często przyłączając się do wspólnego śpiewania. Pierwszą edycję Szkolnego X Factora wygrał Sebastian Kołodziejczuk z kl. VI, drugie zajął zespół z kl. V w składzie: Magda Jabłonowska, Paulina Podbielska i Joanna Gradowicz, trzecie zaś zajęły uczennice z kl. III a Oliwia Sidorowicz i Kinga Stefanowicz. Wszystkim wykonawcom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy wygranej. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku odbędzie się druga edycja Szkolnego X Factora.