W Szkole Podstawowej w Kruszewcu gościliśmy aktorów z Białegostoku, z przedstawieniem pod tytułem "Wróżka Malwinka i jej przygód o pomocy kilka". To kolejne spotkanie z kulturą w ramach przedstawień profilaktycznych. Główną bohaterką była wróżka o imieniu Malwinka, która bardzo chciała pomagać innym. Uczniowie mieli okazję obejrzeć teatrzyk o bezinteresownej pomocy innym.
Wróżka pomogła robaczkowi, który był głodny – podarowała mu jabłko. Następnie pojawił się malarz, który chciał malować kwiaty, więc je otrzymał. Kolejne osoby, które pojawiły się na scenie, to stolarz i krawiec. Oni również otrzymali to, czego potrzebowali.


Na zakończenie okazało się, że skrzydełka i różdżka wróżki są połamane. Na szczęście robaczek podpowiedział Malwince, żeby zwróciła się z prośbą do tych osób, którym wcześniej pomogła. Tak też się stało. Wróżka wyjaśniła uczniom , że warto pomagać, bo dobro, które czynimy zawsze do nas powraca.
Wesoły sposób przedstawienia treści i bardzo dobry kontakt aktorów z widownią zapewne sprawiły, że przekazane wartości zapadną w pamięci na dłużej.


Mottem niech będą słowa Mikołaja Gogola:


„Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi”.