„W zdrowym ciele zdrowy duch”- pod takim hasłem dnia 08.06.2016r. w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się XIV Gminny Turniej kl „0”.
Turniej zorganizowała i przeprowadziła pani Beata Jaświn przy wsparciu i pomocy pani Barbary Januszczak.
Głównym celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Kętrzyn. W turnieju uczestniczyło sześć sześcioosobowych drużyn: z Nakomiad- pod opieką pani Jolanty Ślęzak, Wilkowa- pod opieka pani Anny Dyczkowskiej, Biedaszek- pod opieką pani Anny Kołakowskiej i dwie z Kruszewca pod opieką pań Barbary Januszczak i Beaty Jaświn. Turniejowe zmagania odbywały się w scenerii dżungli, w której wśród zarośli ukrywały się węże, małpy i inne groźne zwierzęta. Wszyscy zawodnicy, ubrani w stroje w kolorze wyznaczonym przez organizatora, z wielkim zapałem i radością przystąpili do sportowej rywalizacji.


Każdej z drużyn towarzyszyło przyporządkowane jej zwierzątko, o którym dzieci wcześniej uczyły się wierszyków autorstwa Jana Brzechwy. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych min.: rzut do celu, bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, a ich starania były nagradzane gromkimi brawami. W przerwach uczestnicy turnieju i kibice bawili się przy muzyce, pląsali i śpiewali.


Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały dla swoich klas dyplomy, gry, układanki, zabawki do piaskownicy i upominki dla zawodników. Nagrody zostały ufundowane przez Panią Dyrektor SP w Kruszewcu Olgę Wanago oraz wydawnictwo MAC EDUKACJA.Dziękujemy!!! Uczestnikom i wychowawcom dziękuję za przybycie, wspaniałą zabawę, dobrą atmosferę i zapraszam za rok. Dziękuję również pani Barbarze Januszczak za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju.