Pod takim hasłem 17czerwca 2016r. w szkole Podstawowej w Kruszewcu odbyła ekologiczna impreza, w trakcie której podsumowaliśmy roczną działalność przyrodniczo-ekologiczną uczniów naszej szkoły. Tegoroczną działalność ekologiczną w roku szkolnym 2015/2016 inaugurowaliśmy od przystąpienia do międzynarodowej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Wraz z nowym rokiem szkolnym tradycyjnie ruszyła w naszej szkole akcja zbiórki surowców wtórnych. W obecnym roku szkolnym ogłosiliśmy konkursy na zbiórkę:

 


a. Makulatury
b. Butelki PET
c. Nakrętki
d. Baterie
e. Zużyty sprzęt elektroniczny


Konkurs trwał cały rok szkolny, a w dniu 17.06.2016r nastąpiło rozstrzygnięcie, kto zdobył tytuł ,,Eko-mistrza „ zbiórki surowców wtórnych.


W ostatnim roku zebraliśmy:

 

  • 222 kg korków plastikowych
  • 249 kg butelek PET
  • ok. 2000 kg elektro śmieci
  • ok. 30 kg baterii
  • 5273 kg makulatury


      Nasza ekologiczna impreza rozpoczęła się pokazem i degustacją zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów przy dużym zaangażowaniu rodziców. Konkurs pod hasłem "Co zdrowe wiem i to jem!" został rozstrzygnięty, a zwycięzcami zostali wszyscy uczniowie. Po tak miłym, smacznym i kolorowym początku, na sali gimnastycznej odbyła się prezentacja multimedialna ukazująca całoroczną naszą działalność ekologiczną. Następnie kółko teatralne pod kierunkiem p. Anny Pawluczuk zaprezentowało widowisko teatralne pt. "W poszukiwaniu szczęścia”. Potem było coraz zabawniej i weselej. Odbył się konkurs "Drugie życie surowców wtórnych w modzie”, gdzie uczniowie wcielili się nie tylko w projektantów, ale również modeli prezentujących stroje wykonane z surowców wtórnych. Na zakończenie odbył się konkurs pt.,, Uzdolnione dzieciaki” - konkurs talentów artystycznych naszych uczniów. Były śpiewy, tańce, recytacje, popisy aktorskie i wirtuozowskie wykonania utworów na gitarze klasycznej i akordeonie. Nasze podsumowanie nie mogło odbyć się bez nagród. Nagrody rzeczowe otrzymali laureaci konkursów i ,,Eko-mistrzowie” zbiórki surowców wtórnych, a wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach i pokazach otrzymali nagrody w postaci słodkich upominków. Głównym fundatorem wszystkich nagród był Kętrzyński Związek Międzygminny- Gospodarka Odpadami, któremu cała szkolna społeczność składa serdeczne podziękowanie.