Uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Kruszewcu odwiedzili Powiatowy Dom Kultury, gdzie uczestniczyli w prelekcji na temat „Historii Powiatu Kętrzyńskiego”, prowadzonej przez pana Tadeusz Korowaja, autora książki Rastenburg/Kętrzyn. Dzieje miasta. Obejrzeli wystawę malarstwa poplenerowego przedstawiającego najciekawsze zakątki Powiatu Kętrzyńskiego oraz wystawę rzeźby i grafik rodzeństwa Klimków. Uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie historycznym „Ścieżkami Powiatu Kętrzyńskiego”. Największą atrakcją okazała się wizyta w radiu „Barcja”, gdzie mieli szansę przyjrzeć się pracy redaktorów, obejrzeć studio nagrań i miejsce przygotowywania materiałów radiowych. Uczestniczyli bezpośrednio w tworzeniu audycji radiowej.

 

Wybrani przedstawiciele naszej klasy i szkoły w składzie: Julia Pryszczepko, Aleksandra Rutkowska, Maurycy Kalinowski - Wanago i pani dyrektor Olga Wanago, wystąpili w audycji „Gość dnia”, opowiadali o swoich wrażeniach po wizycie w Domu Kultury, a także przybliżyli słuchaczom swoją szkołę. Wizyta okazała się bardzo cenna pod względem zdobytej wiedzy z historii regionu, a także poznania pracy ludzi tworzących codzienne audycje radiowe.