Listopad to miesiąc pamięci najbliższych, których już nie ma wśród nas. Tradycją naszej szkoły stało się zapalenie zniczy nie tylko na opuszczonych grobach, ale także bohaterom, którzy poświęcili swoje życie za ojczyznę. W tym roku Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Anny Pawluczuk i p. Marty Pupel w imieniu całej społeczności szkolnej udał się na cmentarz w Kętrzynie pod pomnik Nieznanego Żołnierza, na mogiłę w Karolewie kapitana Tadeusza Gisgesa, naczelnego lekarza 71 Pułku Piechoty Samodzielnej Grupy Operacyjnej Narew, pod pomnikiem poległych, pomordowanych i zamęczonych w latach 1939-56 w Kętrzynie oraz pod dąb ku pamięci ofiar katyńskich znajdujący się na terenie szkoły.

 

Dzięki takim działaniom uczymy naszych wychowanków podtrzymywania nie tylko tradycji odwiedzania grobów, zapalania zniczy, ale przede wszystkim przekazujemy historię ludzi związanych z naszym regionem, o których powinniśmy pamiętać, bo przecież są częścią historii naszej małej ojczyzny.