Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu 3 listopada 2017 r. wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Tam piątoklasiści z p. Ewą Dziemielą zwiedzali Zamek Królewski, poznając jego historię opowiedzianą przez warszawskiego przewodnika. Przeszli ulicami Starego Miasta, aż pod pomnik Małego Powstańca. Starsza grupa z p. Anną Pawluczuk i p. Pawłem Miklewiczem w tym czasie zwiedzała Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali historię walki polskiego podziemia z okupantem. Mieli możliwość rozszerzenia swoich wiadomości dotyczących powstania warszawskiego. Dowiedzieli się jak Polacy radzili sobie z codziennością w czasie okupacji. Ponadto obejrzeli film pt.: „ Miasto ruin” ukazujące widok Warszawy po klęsce powstania. Zarówno Zamek Królewski jaki i Muzeum Powstania Warszawskiego wywarło duże wrażenie na uczestnikach wycieczki.

 

Następnie wszyscy udali się na Stadion Narodowy, gdzie trasą „Piłkarskie emocje” mogli zobaczyć pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane w czasie meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak zawodnicy. Po zjedzeniu obiadu w restauracji „ Szynk warszawski” szczęśliwie wrócili do domu. Mam nadzieję, że przywieźli ze sobą dużo pozytywnej energii, a także niezapomnianych wrażeń.