17 stycznia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kętrzynie odbył się konkurs historyczny poświęcony życiu i działalności Wojciecha Kętrzyńskiego, historyka, bibliotekarza, poety, etnografa, a przede wszystkim dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Lwowie. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach Tygodnia Wojciecha Kętrzyńskiego i 100 rocznicy jego śmierci. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe reprezentowane przez starostę, Ryszarda Niedziółkę. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, który wymagał dużej wiedzy na temat życia i działalności Wojciecha Kętrzyńskiego.

 

 

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii: szkoła podstawowa Alan Hajdasz kl. VII., Ksawery Kalinowski-Wanago kl. VI, w kategorii gimnazjum Aleksandra Stelmaszczyk i Milena Kijewska z kl. II b. Uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie, w którym wykazali się dużą znajomością sylwetki Wojciecha Kętrzyńskiego. Za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy.