19 stycznia Szkoła Podstawowa w Kruszewcu pękała w swoich murach, a to za sprawą licznie przybyłych na zaproszenie gości- babć i dziadków. Ta uroczystość jest już tradycją wpisaną na stałe w repertuar naszych imprez szkolnych. Pierwsza część odbyła się na sali, gdzie zostały przedstawione Jasełka, a następnie goście zostali zaproszeni na dalsze ucztowanie do klas swoich wnuków. Czekały na nich tam niespodzianki: występy artystyczne pociech, Quizy, konkursy, opisy, portrety, a wszystko to odbywało się przy słodkim poczęstunku, kawie i herbatce. Dzieci wręczyły, swoim babciom i dziadkom, własnoręcznie wykonane upominki: laurki, koszyczki, obrazki, kwiatki, medale itp., które stanowiły dowód ich pamięci i miłości. To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, niejednej ukrytej łezki, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne jest to święto, jak ważne są chwile z wnukami. „Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy. (Jennifer Weiner)”. Życzymy Wam drodzy dziadkowie zdrowia i szczęścia, aby wnuki kochały Was całym maleńkim sercem i dawały radość, nadzieję każdego dnia. Dziękujemy, że byliście z nami, że jesteście… 100 lat!!!