W czasie ferii zimowych w Kruszewcu dzieci się nie nudziły. Nauczyciele zadbali o różnorodne formy wypoczynku. W placówce odbywały się zajęcia kulinarne, sportowe, komputerowe oraz gry i zabawy z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Nie zabrakło także wycieczek. Jedna z nich odbyła się do Torunia, miasta Mikołaja Kopernika. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach, na których poznały tajemnice wypieku toruńskich pierników. Dodatkowo zwiedziły Muzeum Żywego Piernika, gdzie wysłuchały legend o powstaniu słynnych toruńskich Katarzynek. Atrakcją okazało się planetarium i wystawa do wnętrza ziemi. Tam mogły zaobserwować zjawiska przyrodnicze -tornado czy wybuch wulkanu.


Kolejny dzień to wyjazd do Olsztyna, gdzie obejrzały, dotknęły i nakarmiły różne gatunki papug w tzw.„Papugarni”. Uśmiech i trochę przerażenia, jakie im towarzyszyły pozostaną w pamięci. Papugi siadały uczestnikom wycieczki na ramiona, dziobały elementy odzieży i latały nad głowami dzieci. Radość dopełnił pobyt w Parku Trampolin oraz obejrzany seans filmowy.


W ostatnim dniu ferii organizowanych w naszej szkole uczniowie pojechali na Basen Tropikana do Mikołajek. Atrakcje w postaci saun, zjeżdżalni, rwącej rzeki cieszyły się dużym powodzeniem.
Opiekunowie zorganizowali także na terenie obok szkoły ognisko, na którym każdy mógł upiec kiełbaskę. Idealna pogoda przyczyniła się do wypoczynku na świeżym powietrzu ,z czego dzieci skorzystały.


Dyrektor szkoły mgr Jerzy Pruszyński, pragnie podziękować wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do stworzenia bogatej oferty spędzenia wolnego czasu na terenie naszej placówki.