25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się XXI Gminny Konkursu Recytatorski „Spotkanie z poezją”. Uczniowie gminnych szkół podstawowych i uczennice gimnazjum z Wilkowa deklamowali utwory i prozę znanych poetów. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej oraz popularyzacja poezji dziecięcej. Jury oceniało w trzech kategoriach wiekowych. Klas I-III, IV-VI, VII i gimnazjum.
Do konkursu przestąpiło 19 uczestników. Jury w składzie: Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn Pani Anna Abramowicz , Pani Magdalena Pruszyńska ,Pani Wiesława Syhłowyj szczególną uwagę zwracało na dykcję, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny i opanowanie pamięciowe utworu. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom.


Wśród uczniów w kategorii klas I-III najlepsi okazali się: Daniel Szarejko z klasy II, który deklamował utwór „Kurcze blade” oraz Jakub Żejmo uczeń klasy I. Obaj reprezentujący Szkołę Podstawową z Kruszewca. Wyróżnienie otrzymała Nikola Pigocka ze Szkoły Podstawowej Wilkowie, która recytowała utwór „Zaproś krówkę na majówkę”. Bezkonkurencyjni w kategorii klas IV-VI byli: Roksana Warmińska reprezentująca Szkołę Podstawową z Wilkowa oraz Julia Syhłowyj uczennica Szkoły Podstawowej z Kruszewca. Wyróżnienie w tej kategorii odebrał Michał Leontowicz uczeń Szkoły Podstawowej z Kruszewca.


W kategorii klas VII i gimnazjum zwyciężyła Pola Siemaszko uczennica klasy III gimnazjum z Wilkowa natomiast drugie miejsca zajęła Karolina Śmierzyńska reprezentująca Szkołę Podstawową z Kruszewca, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Jabłonowska uczennica klasy VII tejże samej placówki.


Zwycięzcy I i II miejsca z każdej kategorii wiekowej będą reprezentowali Gminę Kętrzyn w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w Kętrzyńskim Centrum Kultury.
Michał Kolasiński uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej z Kruszewca będzie reprezentował Gminę Kętrzyn w finale wojewódzkiego konkursu recytatorskiego w Olsztynie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!