W piątek 27 kwietnia 2018 r. w ZS nr 1 w Kętrzynie miały miejsce powiatowe eliminacje Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Wystartowało w nim 10 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu. Drużyny szkół podstawowych wystartowały w czteroosobowym składzie, natomiast drużyny gimnazjum w składzie trzyosobowym. Łącznie w turnieju wzięło udział 58 zawodników.


Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach:


- teście z przepisów ruchu drogowego
- w udzielaniu pierwszej pomocy
- jeździe sprawnościowej rowerem po torze przeszkód
- jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego


Drużyna gimnazjum SP w Kruszewcu z siedzibą Karolewie, w składzie Kacper Olechnowicz (III B), Dominik Popielarz (III A) oraz Dębski Wiktor (II A) zajęła świetne II miejsce. Na drodze do eliminacji wojewódzkich naszej drużynie stanęło tylko gimnazjum ze Srokowa.


Nieco gorzej powiodło się drużynie ze szkoły podstawowej, która ostatecznie zajęła VII miejsce.
Znaczący wkład  w osiągnięciu sukcesu miała również pani Zofia Emilianowicz, szkoląca naszych zawodników w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.


Warto podkreślić, że grupa gimnazjum po raz czwarty z rzędu nie schodzi z „pudła”, zajmując corocznie w turnieju BRD trzecie lub drugie miejsce w powiecie. Na pierwsze miejsce będzie już tylko ostatnia szansa za rok. Kto wie…