W tym roku już po raz dziewiąty odbył się w murach naszej szkoły Festiwal Piosenki Angielskiej. Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży. Uczniowie chętnie przystąpili do konkursu. Z roku na rok widać, że śpiewanie dostarcza im coraz więcej radości. Jury konkursowe oceniało dobór i stopień trudności repertuaru, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.


A oto nagrodzeni i tytuły utworów, które zaprezentowali:

 


I miejsce (ex aequo)
Joanna Gradowicz "You can be king again" Lauren Aquilina
Julia Soliwoda "I'm still standing" Elton John


II miejsce
nie przyznano


III miejsce
Miłosz Babiński "How long" Charlie Puth


pozostali wyróżnieni uczestnicy


Oliwia Sidorowicz "Say something"Christina Aquilera
Magda Jabłonowska "What do you mean?" Justin Bieber
Amelia Masna/Kinga Stefanowicz "Personal" Hvry
Wiktoria Brzozowska "Titanum" Sia
Katarzyna Siok "I right it" Glee

 

Poza konkursm rewelacyjnie zaprezntowała się Maja Kasprzak w utworze instrumentalnym na gitarę, Wiktoria Babińska grając na akordeonie oraz Adrian Niemiec na keyboardzie. Publiczność bawiła się przy wspólnym śpiewaniu utworów Lemon tree oraz Life is life. Na koniec wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzczowe. Nad organizacją Festiwalu czuwała p.Dorota Syhłowyj – nauczycielka języka angielskigo.