11 grudnia gościliśmy Teatr Kurtyna z Krakowa, który zaprezentował dzieciom przedstawienie teatralno-profilaktyczne pt. „Jestem przyjacielem ludzi”. Nagła przerwa w dostawie prądu była dla głównego bohatera niemiłym zaskoczeniem.  Okazało się, że kiedy ekrany telewizora i komputera przestały działać, to życie chłopca straciło sens. Wtedy w rękach Antoniego pojawił się Ilustrowany Atlas Świata i wyobraźnia poprowadziła jego i widzów drogą do poznania różnorodności ludzi, ich kultury, sposobu życia, trosk, radości i marzeń.
W zabawny i ciekawy sposób aktorzy pokazali, jak ważne są w życiu każdego z nas relacje międzyludzkie oraz wartości uniwersalne, takie jak prawda, miłość, wolność i godność człowieka, rodzina, odpowiedzialność, praca oraz tolerancja.


Spotkanie z teatrem zakończyło się wspólnym odtańczeniem indiańskiego tańca. Przedstawienie wywołało wiele radości wśród dzieci, ale było także wartościową lekcją tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka.