Bo Babcia z Dziadkiem to nasze są Skarby,
Malują uśmiech bez pędzla i farby”

       21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem już w latach 60. ubiegłego wieku i na stałe weszły w nasze kalendarze. I choć styczeń to miesiąc zimowy, są w nim te dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu.
Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu uczcili te święta z radością i miłością.


W tym roku trochę wcześniej, ze względu na dużą frekwencję naszych kochanych gości (co nas niezmiernie cieszy), uroczyste spotkania podzielone zostały aż na trzy dni – kl. Ia i II b – 15 I, kl. Ib i IIa- 16 I, a kl. III – 18 I. Wnukowie i wnuczki przygotowali dla swych ukochanych babć i dziadków wierszyki, piosenki, tańce, życzenia, chóralne „100 lat”, a także konkursy. Wręczyły też własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek. Było niezwykle miło, ciepło i uroczyście. Dziękujemy za wspólny czas. Cieszymy się bardzo z tych spotkań, bo są one wyrazem mocnej więzi, jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami.


Za to, że zawsze jesteście przy mym boku. Za to, że wskazujecie mi drogę w mroku. Za to, że dni moje tęczą malujecie. Dziś Babciu i Dziadku z głębi serca dziękuję! Dużo zdrowia i radości winszuję!