Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku uhonorowało Szkołę Podstawową w Kruszewcu w konkursie dla placówek oświatowych, które w ciągu 17 lat działania Centrum uczestniczyły w grantach lub akcjach „Drzewko za makulaturę”.
Podczas uroczystej gali wręczania nagród odbyły się ciekawe wykłady. Wysłuchaliśmy prelekcji miłośnika ornitologii pana Krzysztofa Pawlukojcia, który przedstawił życie ptaków na Mazurach, dołączając ciekawostki ze swoich fotograficznych „łowów” oraz pani Aleksandry Juszkiewicz – podróżniczki i miłośniczki przyrody, która zaprezentowała florę i faunę Wysp Galapagos.

 


Nasza szkoła zawsze chętnie współpracowała z Mazurskim Centrum i brała udział w licznych projektach, dzięki którym powstały ogródki przyszkolne przy placówkach oświatowych w Kruszewcu i Karolewie. I to właśnie one zyskały uznanie jury w konkursie pod nazwą "Mój magiczny ogród przy szkole". Placówka otrzymała ręcznie robione drewniane budki lęgowe oraz kalendarze i wartościowe książki przyrodnicze, z których będą korzystać uczniowie.