Uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Kruszewcu biorą udział w programie „Od uprawy do potrawy”. W ramach tego programu byli na wycieczce edukacyjnej do TESCO przy ul. Budowlanej w Kętrzynie. Uczestniczyli w „Ekspedycji smaków”. Na początku podczas „burzy mózgów” wybrali sobie nazwę: „Eksplozja groszka”. Dowiedzieli się między innymi, jak prawidłowo czytać etykiety i odkodować jajko, poznali piramidę żywienia oraz próbowali nowych smaków, a wszystko w formie gry terenowej. Na nasze dzieci czekało wiele zagadek i ciekawostek związanych z tematyką edukacji kulinarnej i niemarnowania jedzenia. Przyniosło to uczniom dużo satysfakcji, a przygoda, którą wspólnie przeżyli zostanie na długo w Ich pamięci.

W imieniu uczestników dziękuję p. Kierownik sklepu oraz p. Edycie Mikowskiej za profesjonalizm, zaangażowanie, ciekawy przekaz, życzliwość i wyrozumienie podczas oprowadzania grupy” Eksplozja groszka”. Dziękuję także mamie Lenki p. Elizie Szarejko za pomoc podczas tej wyprawy.