Konkurs walentynkowy w Nakomiadach. Na zdjęciu prace wykonane przez uczniów.     W związku z obchodami Dnia Zakochanych w Szkole Podstawowej w Nakomiadach zorganizowany został konkurs plastyczno-techniczny. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką ciekawego i oryginalnego serca. Uczniowie nie zawiedli i przygotowali blisko 30 niezwykłych prac. Twardy orzech do zgryzienia miał pan Zbyszek Więcierzewski, na którego barkach spoczął wybór tych najpiękniejszych.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych      Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. W czasie II wojny światowej należeli do różnych organizacji walczących z okupantem hitlerowskim. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”.
Największą organizacją, która stanęła przeciwko komunistom, było Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość". Powołane 2 września 1945 r. w prostej linii wywodziło się od rozwiązanej kilka miesięcy wcześniej Armii Krajowej.

Certyfikat - Bezpieczny uczeń - jak unikać zagrożeń      23 lutego 2021 uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w zajęciach profilaktycznych „Bezpieczny uczeń – czyli jak unikać zagrożeń. Wydarzenie to realizowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Głównym celem spotkania on-line było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania im. Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze niebezpieczeństwa związane z pokonywaniem drogi do szkoły, pobytem w szkole, przebywaniem w domu, w miejscach publicznych oraz na podwórku, a także podczas korzystania z Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu      Tradycyjnie jak co roku, Szkoła Podstawowa w Nakomiadach obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI miały na celu podkreślenie faktu, jak ważny jest szacunek w sieci. To właśnie brak szacunku wobec innych osób, ich prywatności, poglądów sprawia, że w sieci pojawia się hejt, cyberprzemoc i inne niepokojące zjawiska. Te przemyślenia i treści były tematem szeregu działań, które przeprowadziła w szkole pani pedagog Justyna Gregorczyk.

Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Nakomiadach. Na zdjęciu dzieci w strojach karnawałowych      9 i 10 lutego w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-III. Dzieci nie zawiodły i na ten dzień przygotowały wyjątkowe stroje. Każda klasa w swojej sali lekcyjnej, przy dźwiękach skocznej muzyki i w miłej atmosferze, spędziła chwile pełne radości i uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia kolorowej galerii z tego wyjątkowego balu.