Dzień Praw Dziecka w Nakomiadach     20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Konwencja gwarantuje prawa dziecka, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Również Szkoła Podstawowa w Nakomiadach włączyła się do obchodów tego święta.

Nakomiady ślą kartki do Powstańców      Szkoła Podstawowa w Nakomiadach już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej kampanii zatytułowanej „BohaterON”. To akcja społeczna o charakterze patriotycznym, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręczne kartki, a następnie wypełnili je życzeniami oraz podziękowaniami. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość, dlatego obowiązkiem nas wszystkich jest pamięć o Powstańcach. Dziękujemy wychowawcom klas 1-3 za aktywny udział w akcji.

Konkurs plastyczno-czytelniczy      Uczniowie klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w konkursie plastyczno-czytelniczym „Okładka mojej ulubionej książki”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród uczniów. Zadanie polegało na zaprojektowaniu okładki swojej ulubionej książki. Dodatkowo uczniowie klasy II i III byli zobowiązani wypełnić raport z czytelni, w którym opisywali najistotniejsze informacje, dotyczące przeczytanej książki. 

Praca Alicji Łopackiej      Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w konkursie plastyczny realizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, która w kreatywnej i ciekawej formie prezentowałaby hasło „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno-spożywcze wytwarzane w Polsce i z wykorzystaniem polskich surowców oraz budowanie świadomości konsumenckiej poprzez czytanie etykiet i informacji zawartych na opakowaniach produktów oraz promowanie oznaczenia „PRODUKT POLSKI”.

Dzień Niepodległości w Nakomiadach      W listopadzie 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki ofiarnej i wytrwałej walce narodu polskiego, który nie pogodził się z utratą niepodległości. Po wybuchu pierwszej wojny światowej i w jej trakcie wystąpiły sprzyjające okoliczności dla sprawy polskiej. Zaborcy stanęli wówczas naprzeciwko siebie, łamiąc swą dotychczasową solidarność w kwestii polskiej.
Dla wielu tysięcy Polaków, walczących w armiach państw zaborczych, wojna miała charakter bratobójczy. A same działania wojenne przyczyniły się do ogromnych zniszczeń materialnych.