W sobotę 21 stycznia 2017 roku o godzinie 10.00 odbyły się w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach jasełka. Pod opieką Pani Elżbiety Mackiewicz oraz Pani Anny Kwiecień uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nakomiadach przygotowali przedstawienie pod tytułem „1:0 dla Nieba” Młodzi aktorzy pokazali oczekiwanie na narodziny Jezusa w formie sporu pomiędzy aniołami i diabłami. Przedstawienie było oczywiście inspirowane biblijnym opisem narodzin Jezusa, zostało jednak pokazane w uwspółcześniony i humorystyczny sposób.
Dodatkową atrakcją imprezy był występ uczniów klas 0-III z programem artystycznym przygotowanym pod opieką Pani Ewy Bielińskiej i Pani Jolanty Ślęzak z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Impreza zakończyła się wspólnym dla wszystkich balem karnawałowym.


Publiczność stanowili członkowie społeczności lokalnej, rodzice, dziadkowie i przyjaciele uczniów. Gośćmi honorowymi byli: z ramienia Wójta Gminy Kętrzyn - Pani Anna Abramowicz , ksiądz proboszcz miejscowej parafii – Andrzej Józwik oraz radna Gminy Kętrzyn Pani Jadwiga Bazyluk. Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólną zabawę. Do zobaczenia!