Karnawał mija, a nasze wspomnienia są wciąż żywe.

Zapowiedź imprezy w stylu „oldschool” wzbudziła wśród społeczności szkolnej ogromne zainteresowanie i wywołała wiele emocji.
Czwarto i piątoklasiści, by urozmaicić swoje uczniowskie życie, zorganizowali pod kierunkiem p. Grażyny Łempickiej, imprezę tematyczną stylizowaną na lata 80-te, imprezę jakiej w naszej szkole jeszcze nie było. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klasy VI oraz rodzice.

Styl nasycony kolorami, kiczowatą biżuterią, lśniącymi materiałami, obszernymi bluzkami z cekinami i wyrazistymi nadrukami, wąskimi spodniami i legginsami, to prawdziwy „modowy raj”. Okazało się, że to co obciachowe może być bardzo modne. Inspiracji i pomysłów na najoryginalniejszy strój poszukiwano w second-handach i babcinych szafach.

Oprócz świetnie dobranych strojów, klimat tworzyła dekoracja. Na ścianach pojawiły się wycięte z kolorowego papieru postacie tancerzy, winylowe płyty, gwiazdy, hasła, kolorowe serpentyny, balony i dyskotekowa kula.

 

Obowiązkowym punktem programu była muzyka. W sali rozbrzmiewały najpopularniejsze hity tamtego okresu, specjalnie przygotowane na tę okazję. Nie zabrakło przebojów ABBY, BONEY M, BEE GEES, MADONNY, MICHAELA JACKSONA, MODERN TALKING czy CC CATCH.


W krótkich przerwach między konkursami i popisami tanecznymi, można było skosztować przygotowanych łakoci.
Zwycięzcami konkursu na najoryginalniejszy strój zostali: Lidia Ostrowska i Paulina Powierża z kl. IV, Wioleta Jachimczyk i Kacper Ostrowski z kl. V oraz Julia Krysiak i Małgorzata Gniazdowska z kl. VI.


Nagrody ufundowała i wręczyła p. Grażyna Łempicka.
Impreza w stylu epoki absurdu przebiegła w miłej, swobodnej i radosnej atmosferze. Wszyscy stwierdzili, że była to jedna z lepszych dyskotek w roku szkolnym.