W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia 5 grudnia uczniowie klas 0- 3 wraz z wychowawcami i opiekunami p. Katarzyną Łopacką , p. Ewą Bielińską i p. Iwoną Pryciak wybrali się w podróż do magicznej krainy Świętego Mikołaja w Kętrzynie.
W wycieczce zorganizowanej przez p. Ewę Bielińską zwiedzaliśmy wytwórnię ozdób choinkowych z pomocnikami Świętego Mikołaja.

Pan Zygmunt pokazał nam, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach, tj. kule z wgłębieniami, owale, szyszki, i bombki o wydłużonych końcach. Następnym etapem produkcji jest ozdabianie i tu można było wykazać się kreatywnością.


Każdy z nas dostał 2 bombki i mógł je sam udekorować. Pędzlami dzieci nanosiły na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały rożnymi kolorami brokatu. Była tez specjalna maszyna z której wychodziły piękne, czerwone pluszowe bombki.


Po ozdobieniu trzeba było oczywiście pozostawić je na kilkanaście minut w specjalnym miejscu do wyschnięcia, ale ten czas wykorzystaliśmy na zwiedzanie muzeum bombek.
Obejrzeliśmy w galerii stale zmieniającą się kompozycję najpiękniejszych bombek takich jak jajka Fabergé oraz kolekcje bombek w stylu amerykańskim, skandynawskim, europejskim i japońskim.

Farby i brokat skrzący się wszystkimi kolorami tęczy silnie zadziałał na wyobraźnię dzieci, które z wielkim entuzjazmem ruszyły do Świątecznego miasteczka pełnego atrakcji. Tu każdy mógł napisać list do Świętego Mikołaja własnoręcznie lub na maszynie do pisania.
Najbardziej dzieci były zachwycone królową lodu - Elzą. Miała na sobie piękną srebrzystą suknię ze szklanych bombek. Uwagę przykuła też zachwycająca piękna ,biała suknia dla panny młodej. Po obejrzeniu wystawy, każde dziecko otrzymało od Św. Mikołaja prezent jakim był słodki lizak.

Następnie wróciliśmy do pozostawionych bombek aby je dokończyć. Pani poobcinała końcówki w każdej z nich , a pan Zygmunt włożył zawieszki i wszyscy zapakowali swoje cudowne szklane dzieła w torebki od Świętego Mikołaja.
Korzystając z serdecznej i fachowej pomocy pracowników fabryki, każde dziecko było właścicielem „najpiękniejszej bombki świata”.

Dziękujemy pracownikom za pokazanie ile poświęcenia, trudu i precyzji wymaga praca w tworzeniu prawdziwych dzieł sztuki.