Dnia 21 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w uroczystości powitania wiosny, która została zorganizowana w dwóch częściach. Pierwsza część wspólna dla uczniów wszystkich klas miała miejsce o godzinie 11.30, uczestnicy imprezy uczestniczyli w wiosennym korowodzie z kukłą Marzanny, który przeszedł chodnikami miejscowości Nakomiady. Następnie uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wiosennym współzawodnictwie klasowym, które zostało przygotowane przez Jadwigę i Krzysztofa Pawelczyków. Na początku rywalizacji uczestnicy zostali zapoznani z informacjami na temat sposobu świętowania pierwszego dnia wiosny w innych krajach: Hiszpanii, Indiach, Bułgarii, Japonii i Szwajcarii.

Następnie uczniowie przystąpili do wykonywania zadań przewidzianych w ramach współzawodnictwa klasowego: prezentowali hasła z kalamburów, śpiewali piosenki o wiośnie, rozwiązywali zagadki, rebusy i krzyżówki o tematyce wiosennej, rysowali portret Pani Wiosny z zawiązanymi oczyma. Brali udział w konkurencji zręcznościowej- przenoszenie papierowych kwadracików. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali z wielkim zaangażowaniem, rywalizacja była bardzo wyrównana, ale w ostateczności zwyciężyli uczniowie klasy VII.

Wszystkie klasy otrzymają nagrody - piłki do gry, które zostały ufundowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Gminy Kętrzyn.