Temat bezpieczeństwa na drodze, jest bardzo ważny i powinien być systematycznie podejmowany oraz utrwalany. W październiku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej  w Nakomiadach zostali objęci ogólnopolską akcją edukacyjną PZU Odblaski.

W świat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadził dzieci Stach Trach, wesoła postać, która sprawiła, że nauka w tych dniach była bardzo atrakcyjna.  Wspólnie z animowanym bohaterem dzieci przypomniały sobie, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się poboczem oraz czym jest zasada ograniczonego zaufania. Uczniowie poznali również przygody małej Igi, która pewnego deszczowego dnia omal nie wpadła pod samochód. Zastanawiali się, dlaczego tak się stało. Kolejnym etapem zajęć była prezentacja odblasków.

W tym celu wszyscy udali się do zaciemnionego miejsca, aby sprawdzić, jak działają, kiedy są widoczne i dlaczego powinniśmy je nosić. Na podsumowanie uczniowie rozwiązali krzyżówkę, która dodatkowo utrwaliła zdobytą podczas spotkania wiedzę.  Ponadto swoje umiejętności mogli również sprawdzić w praktyce. Podczas spaceru po okolicy, omawiali mijane znaki i zachowując zasady bezpieczeństwa, pokonywali przejście dla pieszych. 

Zwieńczeniem zajęć było rozdanie dyplomów dla mistrzów prawidłowego poruszaniu się po drodze. Każde dziecko otrzymało certyfikat oraz małego Niestraszka, który od tej pory ma poprawiać ich widoczność na ulicach.
Celem zajęć było edukowanie dzieci na świadomych i odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego oraz uświadomienie uczniom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest to, by nosili odblaski.

Cykl zajęć poprowadziła pani Justyna Gregorczyk – pedagog szkolny przy współpracy z panią Katarzyną Łopacką – wychowawcą klasy I.