22 października w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbył się pokaz mody patriotycznej, po to by w niezwykle wyjątkowy sposób celebrować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja stanowi element międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała", do realizacji którego przystąpiła nasza szkoła.

Tego dnia korytarz szkolny zmienił się w wybieg, który zdominowały patriotyczne akcenty. Zabawa rozpoczęła się od zintegrowania całej społeczności szkolnej. Wszyscy uczniowie, wspólnie z panią dyrektor Olgą Wanago odtańczyli poloneza. Nieoceniona okazała się tu pomoc pana Mateusza Szostkowskiego oraz pani Grażyny Łempickiej, którzy dopilnowali, aby nikt nie pomylił kroków w tańcu.

Po wspólnej zabawie przyszła kolej na prezentację przygotowanych kreacji. Uczniowie klas 0 – VIII zaskoczyli widownię swoją kreatywnością i pomysłowością. Przez moment zrobiło się naprawdę biało-czerwono. Nie zabrakło również elementów militarnych. Na wybiegu w ojczystych barwach pojawiła się także pani dyrektor. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz paczką słodkości zasponsorowaną przez panią Justynę Gregorczyk oraz panią Katarzynę Łopacką. 

Zwieńczeniem spotkania była tradycyjna zabawa ludowa „Przepióreczka”, którą przeprowadził pan Mateusz. Po wyjaśnieniu zasad rozpoczęła się wesoła gonitwa „liska za przepióreczką”. Zabawa, choć wymagała skupienia i współpracy, przyniosła wszystkim wiele radości. 

Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie wspólnie z uczniami patriotycznych kreacji. Organizatorami przedsięwzięcia byli: pan Mateusz Szostkowski oraz pani Grażyna Łempicka.