Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki , lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. 8 listopada po raz kolejny uczniowie klas 0-III pod bacznym okiem swoich pań (J. Ślęzak, K. Łopackiej, E. Bielińskiej, E. Mackiewicz) oraz rodziców przystąpili do akcji „Śniadanie daje moc”. Głównym jej celem jest edukacja najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

 


Projekt polegał na zorganizowaniu wspólnego śniadania. Uczniowie w swoich klasach wraz z rodzicami przygotowywali kolorowe kanapki, owocowe jeżyki, soki wyciskane z warzyw i owoców oraz inne niesamowicie zachęcające przekąski. Przed przystąpieniem do pracy dzieci utrwaliły wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania. Następnie wszyscy spotkali się na szkolnym korytarzu na degustacji smakołyków, na którą zaproszono panią Dyrektor. Uczniowie klasy III zaprezentowali krótki wierszyk o zdrowym żywieniu.
Podczas spożywania wspólnego śniadania zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.


Dziękujemy Rodzicom i Wychowawcom klas 0-III za pomoc w realizacji tego projektu.