W dniach od 15 listopada do 11 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Nakomiadach zorganizowano akcję charytatywną „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”. Celem akcji było zaszczepienie w dzieciach chęci pomagania potrzebującym, dzielenia się i dawania, dostrzegania problemów, kłopotów i trudnej sytuacji innych ludzi, tolerancji, życzliwości i współczucia dla drugiego człowieka.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i hojności rodziców zebrano przybory szkolne, książki, kosmetyki, gry planszowe, słodycze, odzież , które z pewnością sprawią podopiecznym Domu Dziecka wiele radości. Dnia 12 grudnia 2018 r, panie Jolanta Ślęzak i Ewa Bielińska przekazały życzenia świąteczne oraz zebrane upominki  podopiecznym Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Mrągowie.


Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za okazane serce i tak aktywne włączenie się w akcję I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Dziękujemy panu Tadeuszowi Gudz za pomoc w transporcie zebranych paczek.

Akcja charytatywna była dla uczniów szkoły prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka Organizatorami akcji były wychowawczynie klasy II i oddziału przedszkolnego panie Ewa Bielińska i Jolanta Ślęzak.