Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić.

12 marca Szkoła Podstawowa w Nakomiadach przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. Celem akcji było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz wyrabianie umiejętności pracy zespołowej.

W tym dniu królowały liczby i zabawy matematyczne. Uczniowie klas I-III brali udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Dzieci pracując w zespołach, opracowywały autorskie gry planszowe. Wymyślały tytuł, zasady, rysowały planszę, aby na koniec oddać się przyjemności grania. Idealnym materiałem matematycznym okazały się w tym dniu karty do grania. Dzięki nim uczniowie klasy pierwszej doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania oraz logicznego myślenia. 

W trakcie przerw wszyscy uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki matematyczne umieszczone na ścianach szkolnego korytarza. Mogli w ten sposób spróbować swoich sił w dodawaniu i odejmowaniu, w znajomości tabliczki mnożenia oraz pojęć matematycznych. Pierwsze miejsce w kategorii klas  II-IV zajęli: Blanka Gregorczyk (kl. III) oraz Bartosz Biercewicz (kl. IV). Wśród uczniów klas V-VIII największą wiedzą matematyczną wykazała się Weronika Siok (kl. VI).

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Inicjatorkami akcji były panie: Justyna Gregorczyk oraz Katarzyna Łopacka.