„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie…”
                                                                    Peter H. Reynold

     15 września w szkołach na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki, czyli wielkie święto kreatywności, pomysłowości, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły oraz dobrej zabawy. Do obchodów tego dnia, po raz pierwszy, przystąpili również uczniowie naszej szkoły, na których czekały „kropkowe wyzwania” przygotowane przez panią Grażynę Łempicką – wychowawcę klasy VIII oraz panią Katarzynę Łopacką – wychowawcę klasy II. 

Idea Dnia Kropki ma swoje źródło w króciutkiej, ale niezwykle treściwej książce zatytułowanej „The Dot”, z którą nasi uczniowie mieli okazję się zapoznać. Opowiada ona o losach Vashti – dziewczynki, która nie wierzyła we własne możliwości. Została jednak doceniona przez swoją nauczycielkę, dzięki czemu „rozwinęła skrzydła”. 

Podczas tego radosnego święta kreatywności  uśmiech nie schodził z twarzy uczniów. Dzieci zarażone radością i optymizmem, doskonale wspólnie się bawiły. Były zabawy ruchowe przy chuście animacyjnej, stroje w kropki, odbijanie kropkowanych balonów, wyścigi rzędów oraz sesje zdjęciowe, na których królowały kropki. Uczniowie tworzyli również prace plastyczne z samych kropek oraz zastanawiali się, w co może zmienić się mała, niepozorna kropka. 

Przedsięwzięcie to, oprócz wspaniałej zabawy, niesie za sobą głębokie przesłanie. Przypomina, dzieciom że należy wierzyć we własne siły i nigdy się nie poddawać. Natomiast dla dorosłych to informacja, że powinni pochylić nad dzieckiem, które może potrzebować wsparcia, wzmocnienia w pokonywaniu własnych słabości. Czasem wystarczy mały gest, by dziecięce skrzydła rozpostarły się szeroko i pozwoliły na spełnianie marzeń. Postaramy się zadbać o to, by Dzień Kropki zagościł w naszej szkole na co dzień.