26 listopada uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Nakomiadach spędzili swój czas na zabawach i wróżbach - w tym dniu odbyła się zabawa andrzejkowa. 

W pierwszej kolejności do komnaty wróżb i czarów zawitała grupa przedszkolna. Uczniowie klasy II pod czujnym okiem wychowawcy przeprowadzili lekcję „koleżeńską”. Była świetna atmosfera, na którą złożyły się wesołe zabawy ruchowe oraz wróżby. Spotkanie to dało szansę drugoklasistom poczuć na „własnej skórze”, jak wygląda praca nauczyciela. 
Następnie do zabaw andrzejkowych przystąpili uczniowie klas I-III. 

Świętowanie rozpoczęło się tradycyjnie – od rzutu grosikiem do miski z wodą. Nie zabrakło wróżb przepowiadających zawód dzieci oraz ich planów na przyszłość. Najwięcej sensacji wzbudziło przekłuwanie serduszek z imionami. Dzięki tej wróżbie dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, a chłopcy wybranki. Ostatnią, najprzyjemniejszą przepowiednią był cukierek z wróżbą. Oprócz słodkości każdy uczestnik otrzymał pozytywną wskazówkę na przyszłość.

Atmosfera tajemniczości przełamywana była wesołymi zabawami ruchowymi i wspólnymi tańcami oraz zabawą w kalambury. Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć występ Aleksandry Sójki – zwyciężczyni Szkolnego Konkursu Talentów. W programie Oli znalazło się kilka magicznych sztuczek, np.: latające stopy, tańczące szpileczki czy siła wody. Ostatnim punktem spotkania była dyskoteka oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy II i III. 


O atrakcje w tym dniu zadbała pani Katarzyna Łopacka, która na pożegnanie przypomniała dzieciom, że andrzejkowe wróżby należy traktować z przymrużeniem oka.