Noc z 06. na 07. grudnia 2019 roku nie wszystkim naszym uczniom minęła spokojnie, a już na pewno nie tym, którzy umówili się na „Mikołajkowe Piżama – Party” w Szkole Podstawowej w Nakomiadach. To właśnie klasa VIII wzięła udział w owym spotkaniu integracyjnym.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00. Warunkiem uczestnictwa był odpowiedni DRESS CODE, czyli ubiór stosowny do okazji (piżama lub wygodny strój domowy oraz kapcie lub zabawne bambosze).
Uczniowie wyposażeni też w potrzebne akcesoria: poduszki, śpiwory, ciepłe koce i materace, przystąpili w pierwszej kolejności do przygotowania tak zwanej „bazy noclegowej”.
Wychowawczyni klasy p. Grażyna Łempicka rozpoczęła Mikołajkowe Party od „Przysięgi” przygotowanej na tę okoliczność, której treść brzmiała następująco:
„My uczniowie klasy 8 przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim jacy jesteśmy odważni i wspaniali”.

„Piżamowe Party” obfitowało w różne atrakcje: seans filmowy, salon piękności, zajęcia twórcze, wokalne i kulinarne, zabawy z poduszkami, w „Naleśniki” i w „Chowanego” z użyciem latarek. Wygłupom nie było końca. Niezwykle ekscytująca noc zakończyła się o godzinie 3 nad ranem. I nie wiadomo, czy to za sprawą sennych tematów, czy śpiewanych kołysanek, czy sunących po posadzce kapciach, zrobiło się tak domowo i nieco ciszej... Zmęczenie zrobiło swoje i uczniowie przytuleni do swoich poduszek zapadli w głęboki sen.

W sobotni poranek, wszyscy niewyspani ale bardzo zadowoleni, zabrali się szybko do porządkowania klas, zjedli wspólnie przygotowane śniadanie i powrócili do swoich domów.
Impreza dostarczyła wielu nowych doświadczeń, radości i pozytywnych emocji, o czym można się przekonać, oglądając fotorelację zamieszczoną w galerii zdjęć.
Dziękuję rodzicom za zaufanie i okazaną pomoc. Szczególne podziękowanie kieruję do pani Justyny Majewskiej – Podsiad za zaangażowanie w organizację imprezy i opiekę nad dziećmi.