W dniach 14-21 maja 2014r. w Zespole Szkół w Wilkowie odbył się „Tydzień Profilaktyki”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.

 

Głównym celem organizacji dni profilaktyki było popularyzowanie kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego oraz przypomnienie podstawowych zasad savoir-vivre.

Podsumowanie akcji miało miejsce 21 maja 2014r. podczas apelu szkolnego pod hasłem „Grunt to dobre wychowanie”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem K. Ścibek i T. Wereszczyńskiej.

 

     Dzieci w dowcipny, ciekawy sposób przypomniały, jak ważne w życiu codziennym są dobre maniery i zaapelowały, abyśmy wszyscy byli bardziej uprzejmi na co dzień. Po przedstawieniu zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu „DAMA i DŻENTELMEN SZKOŁY”  w kategorii klas 0-III, IV-VI i gimnazjum. 

 

Mamy nadzieję, że Szkolny Tydzień Profilaktyki na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.