Jak co roku w lutym, cała społeczność Zespołu Szkół w Wilkowie świętowała Dzień Patrona – Mikołaja Kopernika, czyli imieniny szkoły.

 

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej przybliżającej uczniom życie i pracę naszego patrona, nie tylko wybitnego astronoma, ale też matematyka, ekonomisty, lekarza i znawcy prawa kanonicznego.

 

Następnie uczniowie klas IV – VI w krótkiej inscenizacji, przygotowanej pod opieką wychowawców, przedstawili główne założenia teorii heliocentrycznej.

 

 

     W ramach obchodów dnia Patrona Szkoły zorganizowane zostały dwa konkursy. Mały Samorząd przeprowadził konkurs plastyczny na pracę związaną z osobą Mikołaja Kopernika, zaś opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności pani Mirona Charkot, przeprowadziła na blogu SKO „Banknot – Wilkowo” konkurs wiedzy o życiu patrona dla uczniów starszych. Konkurs plastyczny wygrały Alicja Kasprzak i Roksana Warmińska, a o życiu patrona najwięcej wiedział i najszybciej odpowiedział Wojtek Pancechowski z klasy IV. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami i toruńskimi piernikami.

Uroczystość była doskonałą okazją, aby uczniowie mogli uświadomić sobie jakim wielkim autorytetem i człowiekiem godnym naśladowania jest nasz patron.