W naszej szkole już od wielu lat istnieje tradycja konkursu recytatorskiego odbywającego się w pierwszy dzień wiosny. W tym roku też uczniowie Zespołu Szkól w Wilkowie spotkali się w tym szczególnym dniu, aby wybrać najlepszych recytatorów. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem prezentowali wybrane przez siebie wiersze, a publiczność z uwagą ich słuchała i emocjonalnie reagowała na treść.


Recytatorów podzielono na trzy kategorie : uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści. Jury, po długich obradach, spośród czterdziestu uczestników wyłoniło najlepszych. W kategorii klas I-III przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody. Uzyskały je Gabriela Krzykwo (kl. II) i Roksana Warmińska (kl. II). Trzecie miejsce zajęła Kornelia Sieklucka (kl. II). W klasach IV-VI najlepsza okazała się Pola Siemaszko (kl. VI). Drugie miejsce zajęła Magda Witczak (kl. V). Trzecią nagrodę zdobyła Daria Książek (kl. IV). Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kalinowski (kl. III G), drugie miejsce zajęła Weronika Łowicka (kl. III G), Trzecie Kamila Krzykwo (kl. I G).

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali słodkościami.

 
Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci umówili się na spotkanie w przyszłym roku. Do zobaczenia!