W Zespole Szkół w Wilkowie ostatni dzień marca rozpoczął się bardzo uroczyście. Tego dnia odbył się występ wielkanocny. W świąteczny nastrój wprowadzała sala z wielkanocną scenografią autorstwa p. Jolanty Adamkowicz.


      Do szkoły przybyli dyngusiarze z wspaniałym wózkiem świątecznych rozmaitości. Były palmy, pisanki, zające, wiosenne kwiaty a nawet piejący kogut. W role dyngusiarzy wcielili się uczniowie klasy II przygotowani przez wychowawczynię p. Jolantę Adamkowicz. Przybyli oni do skupionych wokół stołu wielkanocnego dzieci z klasy „0’’ występujących pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Dyczkowskiej. Wszystkie dzieci wystąpiły w strojach galowych podkreślających doniosłość występu. Przybyła również krakowianka z koszykiem pisanek. Wspaniała recytacja małych artystów była przeplatana wielkanocnymi śpiewami. Dzieci przybliżyły społeczności szkolnej zwyczaje wielkanocne i wprowadziły w świąteczny nastrój. Namiastką świąt był również śmigus dyngus w wykonaniu dyngusiarzy.


Świąteczny występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz miłymi słowami z ust dyrektora szkoły p. Jarosława Charkot oraz gościa uroczystości proboszcza Parafii Wilkowskiej ks. kan. dr Eugeniusza Bartusik.


Apel wielkanocny odbył się w szkole po raz pierwszy i mamy nadzieję, że stanie się tradycją szkoły.