28 X uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z opiekunem wybrali się na wycieczkę do lasu. Po przyjeździe do Świętej Lipki na dzieci czekała już pani Wiesława Pręcikowska – pracownik Nadleśnictwa Mrągowo. Podczas zabaw na polanie wyjaśniła jak drzewa pobierają wodę, a także dlaczego liście spadają z drzew. Idąc ścieżką do leśnej szkółki uczniowie odczytywali informacje z tablic o danym gatunku drzewa. Dowiedzieli się także na czym polega praca w leśnej szkółce, jak policzyć ile drzewo ma lat i jakie zwierzęta można spotkać w okolicy. W leśnej klasie na dzieci czekały ławki, a na nich koszyczki z sadzonkami. Należało dopasować do sadzonki drzewa jego liście i owoce. Spotkanie zakończyliśmy ogniskiem ,zagadkami i przytulaniem się do drzew by w pełni zrelaksować się. Lekcja przyrody była niesamowita!